Kategória produktu

Kontaktujte nás

Shandong Renfeng Special Materials Co., Ltd

Pridať: No.1 Renfeng Road, Qifeng, Huantai, Zibo, Shandong, Čína 256407

Tel: 86-533-8690983/8688836

Fax: 86-533-8690158

E-mail:zpf@sdrenfeng.com

wzy@sdrenfeng.com

Web:www.sdrenfeng.com/EIndex.asp

Ako používať filtračný papier, robil chemické pokusy

- Oct 09, 2015 -

Mimo filtračného papiera okrem filtrovanie, sa často používa v iných experimentov, ako je petrolej na filtračný papier sací povrch, draslíka, sodíka, pomocou filtračného papiera ako nosič plameň reakcie, cez filtračný papier laminovaný bunke experimenty, sprej farebnú reakciu filtračným papierom, a tak ďalej. Takto citovať niekoľko inovatívnych, reprezentatívnych príkladov:


1 reakcie medzi sodíka a vody


1.1 operácie


Zohľadniť Petriho misky, 1/2 množstva vody, pridajte niekoľko kvapiek roztoku fenolftaleínu, starostlivo rez Kruhový filtračný papier vyslaný na povrchu, použiť pinzetu, aby fazuľa veľkosť zrna sodného kovu, po odstránení palivo umiestnené na mokré filtračný papier a pokrytie veľkej kadičky. Pretože sodného na filtračný papier nedá plávať, ich reakcia je ľahko hromadí, sodíka môže byť videný na filtračný papier tavené do gule a po krátku chvíľu, a dať žltý plameň a produkuje veľa biely dym (výrobok je svetlo žltý sodného peroxid, keď skutočná pozorovania dymu farba je biela), prechod červenej filtra podľa vodného roztoku.


1.2 Podrobnosti


(1) filtra nemôže byť ponorený vo vode, môže plávať na vode alebo sodný nehorí.


(2 draselný kov reaguje s vodou môžete tiež použiť tieto metódy.


(3) na mokré filtračný papier reakcia sodíka a bez sodíka častice plávanie okolo fenomén odvádzanie a splash, čo naznačuje, že zmeny v reakčné podmienky spôsobujú fenomén zmeny.


(4) experiment má výhodu: javov reakcia medzi sodíka a vody nie je len vidieť, ale tiež môžete pozorovať jav experiment sodný pálenie vzduchu experimentálne zvýšila bezpečnosť a znečistenie bezplatné.


Related Products